Co to jest fitosauna ogrzewana generatorem pary?

To niewielka  kabina w kształcie beczki, wykonana z ekologicznie 300 letniego czystego cedru syberyjskiego. Dzięki szczególnej konstrukcji fitosauny, para cyrkuluje w jej wnętrzu. W odróżnieniu od zwykłej sauny,  para nie przekracza 45-50 0C. To czyni fitosaunę bardziej bezpieczną dla układu sercowo-naczyniowego. Dlatego dobrodziejstwem cedrowej beczki mogą cieszyć się zarówno dzieci jak i  osoby starsze, a także osoby , które nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny.

Cedr uważany jest od wieków za drzewo-farmaceutę. Para nasycona olejkami eterycznymi wydzielonymi przez drzewo cedru , w sposób pozytywny oddziałuje na organizm człowieka.  Jego drewno wydziela fitocydy, które zabijają i zatrzymują wzrost oraz rozwój szkodliwych mikroorganizmów, a także:

– oczyszcza się i odmładza skóra
– poprawie ulega praca wszystkich narządów i układów wewnętrznych
– mija zmęczenie
– zwalcza stres
– mięśnie ulegają rozgrzaniu i rozluźnieniu
– pomaga w usuwaniu tkanki tłuszczowej i cellulitu
– przyspiesza wymianę minerałów , gazów i białka
– sprzyja usunięciu z organizmu substancji azotowych , fosforu, chlorku sodu , mocznika i kwasu moczowego

Podczas zanurzenia się w obłok pary , rozszerzają się naczynka włosowate , krew krąży w obwodzie , uwalniając organizm od zastoju żylnego , włączają się rezerwowe  możliwości układu krwionośnego. Przyspieszone przemieszczanie się krwi sprzyja lepszej regulacji termicznej i przyzwyczajeniu się do niesprzyjających warunków otaczających nas środowiska naturalnego. Wszystkie te procesy zachodzą w naszym organizmie pomogą nam żyć przy aktualnym smogu w Krakowie.

Po zabiegu winniśmy  odpocząć przez 15-20 minut, wypić filiżankę herbaty ziołowej lub poddać się masażowi.
Nie zaleca się również  brania prysznica przez około 2 godziny, wystarczy przetrzeć ciało ręcznikiem które posiada przyjemny zapach cedru.

CENY:

– zabieg dla 1 os : 30 zł – 20 min
– beczka + masaż : 140 zł
– karnet 10 wejść: 250 zł
– beczka + inhalacja w tężni: 50 zł
– beczka + inhalacja w grocie: 45 zł